Johnson se během londýnské recepce, na níž byla řada diplomatů a novinářů, krátkou poznámkou vrátil k debatě o oděvu premiérky Mayové. Tu zahájila bývalá ministryně školství Nicky Morganová, když o premiérčiných kožených kalhotách za bezmála 1000 liber (asi 32.000 korun) řekla, že by si na sebe něco tak drahého nevzala, protože by to nebylo čestné vůči voličům. V reakci na komentář se vedoucí premiérčina štábu Fiona Hillová postarala o to, aby měla Morganová zákaz vstupu do premiérčina sídla v Downing Street 10.

"Poté, co jsem naposledy mluvil s tolika velvyslanci, se začaly šířit zavádějící informace," řekl na recepci Johnson v reakci na spekulace, že v soukromí podpořil svobodu pohybu v rámci EU. "Jsem zastáncem neplacených drinků, které jste zde dostali, ale nejsem příliš velkým zastáncem svobody pohybu," podotkl.

Čtěte také: Mayová: Přípravy na brexit jdou podle plánu, požádáme v březnu

"Británie se ovšem nesmí k světu otočit zády. Jsem si vědom toho, že po 23. červnu musíme být energičtější, předvídavější a propojenější se světem," řekl Johnson hostům s odkazem na červnové referendum, ve kterém se Britové rozhodli EU opustit.

"Británie do USA exportovala Nigela Farage, ačkoliv ne prostřednictvím diplomacie," vtipkoval Johnson o pravicovém britském politikovi, který zastává přísnou protiimigrační politiku a během prezidentských voleb v USA podpořil zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. "Jsme také tak kosmopolitní, že pijeme více šampaňského, kupujeme víc německých aut než ostatní země a naše premiérka nosí lederhosen," dodal Johnson.

Přečtěte si: Mayová: Vláda chystá brexit, parlament ať respektuje vůli lidí