Gašpara považuje řada lidí za hlavního viníka toho, že se stále nedaří dopadnout vraha investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, k níž došlo 21. února.

„Demisi nepodám, tento boj dobojuji až do konce. Udělám to, jen když o to budu požádán, respektive pokud mne ministr vnitra odvolá,“ prohlásil šéf slovenské policie na tiskové konferenci, kterou svolal v úterý dopoledne v reakci na včerejší odstoupení nového ministra vnitra Tomáše Druckera. Ten předtím, než rezignoval, odmítl Gašpara zbavit fuknce.

Tomáš Drucker se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou
Slovenský ministr vnitra rezignoval. Nechce odvolat šéfa policie

„Není důležité, zda budu policejní prezident hodinu, týden, nebo mne nový ministr odvolá okamžitě,“ pokračoval policejní prezident. „Co mi vadí, je, jaké informace se poskytují veřejnosti.“

Prokuratura koncem března sdělila, že vyšetřovacích verzí případu Kuciak je více a žádná není preferována.

Gašpar připustil, že se policie zřejmě brzy opět obrátí na veřejnost a požádá ji o pomoc. Na otázku, zda se tato žádost může týkat eventuálního zveřejnění portrétu hledané osoby, odmítl odpovědět.

Demonstrace za slušné Slovensko
Slováci opět vyšli do ulic. Žádali odchod policejního prezidenta Gašpara

Úkladná vražda mladého novináře a jeho snoubenky odstartovala na Slovensku politickou krizi. Lidé vyšli do ulic a požadovali změny. V polovině března podal demisi premiér Robert Fico, ještě před ním odstoupil ministr vnitra Robert Kaliňák. V pondělí rezignoval Kaliňákův nástupce Tomáš Drucker a prezident Andrej Kiska pověřil dočasným vedením resortu premiéra Petera Pellegriniho.

Tibor Gašpar je ve funkci policejního prezidenta od května 2012. Předtím pracoval jako ředitel Úřadu boje proti korupci.