Podle pohraničníků použili povstalci při útoku minomety, granátomety, kulomety a samopaly. "Použili i oblíbenou ruskou taktiku: stříleli na pohraničníky z bytů a ze střech, přičemž využívali civilisty jako živý štít," uvedla v komuniké pohraniční stráž.

Pod soustředěnou palbou byli příslušníci ochrany státní hranice prakticky nepřetržitě od čtvrté hodiny ranní, na slibované posily čekali dlouho marně. Až večer podle televize Espreso dorazilo na místo několik bojových letounů a speciální komando ukrajinské armády. Boje pak údajně rychle skončily.

Nové ohnisko násilí

Souběžně se zprávou o ukončení bojů na hranicích ukrajinské armádní velení oznámilo nové ozbrojené srážky u města Kramatorska v Doněcké oblasti. Bojuje se údajně o místní letiště a do daleka se podle agentury ITAR-TASS rozléhají dávky ze samopalů a kulometů a výbuchy granátů. Na kramatorském předměstí Krasnohirka prý armádní ostřelovači zasáhli vozidlo s povstalci a tři z nich zabili.

Pod palbou se v noci na dnešek podle agentury Interfax ocitlo i kontrolní stanoviště vládních jednotek u Slavjanska v Doněcké oblasti. Toto město se jeví jako hlavní bašta separatistů. Naopak podle povstalců při nedělním ostřelování města z minometů, děl a vrtulníku utrpělo zranění pět civilistů.

Boje mezi ukrajinskými vládními silami a proruskými povstalci na východě Ukrajiny se výrazně vyostřily minulý týden po pokusu vzbouřenců ovládnout doněcké letiště. Rebelům se přitom podařilo sestřelit ukrajinský vrtulník s generálem na palubě.