Nyní osmasedmdesátiletý Samuel Little zavraždil mezi lety 1970 až 2005 devadesát lidí, přičemž se zaměřoval na „slabé“ ženy, často stojící na okraji společnosti. Mnohé z jeho oběti však zůstaly neidentifikované a vyšetřování jejich úmrtí stále probíhá.

Americký lovec Bryan Harlan se svou trofejí
Zabil vzácnou kozu jen kvůli trofeji. Lovec za povolení zaplatil 2,5 milionu

Bývalý boxer si za mřížemi odpykává doživotní trest, odsouzen byl však pouze za tři vraždy. Pokud by se podařilo potvrdit jeho přiznání, pravděpodobně by se stal největším zabijákem americké historie, upozornila BBC.

Úmrtí z přirozených příčin

Svým obětem Little nejprve zasadil sérii úderů, poté je uškrtil. Protože ale těla zavražděných žen mnohdy nevykazovala jasné známky násilí, mohla jejich smrt policie kvalifikovat jako nehodu či úmrtí z přirozených příčin. „Beze stop po bodnutí či střelné ráně nebyla mnohá z těchto úmrtí klasifikována jako vražda,“ napsala FBI ve své dřívější zprávě.

Portréty Littlových obětíZdroj: Profimedia.cz

K Littlově zatčení došlo v září 2012 v kentuckém útulku pro bezdomovce, nejprve však čelil „pouze“ obvinění z drogových deliktů. S nevyřešenými vraždami žen začal být spojován až později. V roce 2014 pak dostal trojnásobné doživotí za zavraždění trojice žen mezi lety 1987a 1989. Usvědčen byl díky vzorku DNA.

Po jeho odsouzení začali vyšetřovatelé procházet i další neobjasněné vraždy. Mimo jiné tak narazili i na případ z texaského Odesse, který se shoduje se zmiňovanou trojicí. Loni na jaře pak využili Littleovy žádosti o přesun do jiné věznice – a uzavřeli s ním dohodu. Pokud s nimi začne spolupracovat, jeho snažení podpoří.

Velmi přesné informace

Little se následně k vraždě v Oddesse přiznal. „V době, kdy došlo k tomuto zločinu, projížděl městem i celým státem. Sdělil nám počty lidí, které na každém místě zabil,“ popsala kriminální analytička FBI Christina Palazzolová. Informace byly velmi přesné – zahrnovaly nejen místa vražd, ale i typ auta, které po zločinu použil, uvedla BBC.

Problémy při identifikaci obětí však způsobuje to, že si Little nevzpomíná na konkrétní data. Podle FBI se tak dosud podařilo ověřit pouze 34 vražd.  

Ilustrační snímek
Kolumbijský pedofil stráví 60 let za mřížemi. Sexuálně zneužil 276 dětí