Americký deník The Washington Post získal záznamy amerických tajných služeb, týkající se rozhovorů ruského velvyslance v USA Sergeje Kisljaka. Ten svým nadřízeným v Moskvě oznámil, že se Sessionsem probírali kampaň i politiku.

Sessions původně popíral, že by s ruskými vládními činiteli vůbec jednal. Pak připustil, že se s Kisljakem setkal, ale tvrdil, že jejich rozhovor se nijak netýkal amerických voleb. To prohlásil i před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami, který prošetřuje roli Ruska v amerických prezidentských volbách.

The Washington Post ale nyní uvádí, že podle záznamů amerických tajných služeb sdělil ruský velvyslanec svým nadřízeným v Moskvě něco jiného - uvedl totiž, že se Sessionsem diskutoval o kampani včetně politických záležitostí významných pro Rusko. To je podle deníku v rozporu se Sessionsovým tvrzením, byť to ještě nemusí znamenat, že ministr spravedlnosti senátorům lhal. Také ruský velvyslanec totiž nemusel referovat o schůzce do Moskvy správně a mohl její témata špatně charakterizovat nebo zveličit.

Obviněním z nevhodných kontaktů s Rusy čelí také syn současného amerického prezidfenta Donald Trump mladší a jeho zeť Jared Kushner. Oba se loni setkali s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která jim údajně nabízela kompromitující materiály na demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou.

Kushnera vyslechne v pondělí na uzavřeném jednání ve věci senátní výbor pro tajné služby a o den později sněmovní výbor pro tajné služby. Trump junior bude spolu s šéfem Trumpova volebního štábu Paulem Manafortem vypovídat před justičním výborem Senátu USA ve středu.