Sesuv postihl vesnice v noci, když většina obyvatel byla doma a spala. Další lidé mohou být pohřešováni, ale informace jsou zatím jen kusé kvůli značné odlehlosti oblasti, kde se neštěstí stalo. Cesta po horských stezkách vedoucích do postižených vesnic trvá několik hodin.

Nepál se stále ještě nevzpamatoval z ničivého zemětřesení, které zemi postihlo v dubnu a květnu letošního roku, zabilo více než 8700 lidí a způsobilo značné škody.

Chudá země, jejíž příjmy jsou do značné míry závislé na cestovním ruchu, se teď snaží znovu přilákat turisty. Ty prý od cesty do Nepálu odrazuje mimo jiné i vysoká cena pojištění. Vláda proto požádala mezinárodní experty, aby vyhodnotili bezpečnost horolezeckých cest na Mount Everestu, na jehož úpatí zabila lavina vyvolaná zemětřesením asi 20 turistů a šerpů. Další horolezecká sezona by měla začít po letních monzunech na podzim.

Geologové z Evropy, Japonska a Singapuru se zaměří na oblasti Mount Everestu a Annapurny, kam jezdí asi 70 procent všech turistů. Údolí Langtang, třetí nejpopulárnější destinace v Nepálu, kde sesuvy bahna a kamení po zemětřesení pohřbily celou jednu vesnici a zabily na 100 lidí, zůstává po zemětřesení zavřené.