"S potěšením vás informuji, že ministr zahraničí Mike Pompeo je ve vzduchu a na cestě zpátky ze Severní Koreje s třemi báječnými muži a všichni se těší na setkání. Zdá se, že jsou v dobrém zdravotním stavu," tweetoval americký prezident.

V dalším svém příspěvku uvedl, že se s Pompeem i s Američany přivítá na základně leteckých sil Andrews u Washingtonu, kde by měli přistát ve čtvrtek ve dvě ráno místního času (kolem osmé středoevropského času). "Je to velmi vzrušující," uvedl Trump.  

Osud tří Američanů korejského původu Kima Hak-songa, Tony Kima a Kima Dong-chula patřil k choulostivým tématům, která bylo třeba vyjednat ještě v rámci příprav na první setkání severokorejského vůdce Kim Čong-una s Donaldem Trumpem, jež se má uskutečnit koncem května nebo začátkem června. Spojené státy vyzvaly Čong-una, aby je propustil na znamení dobré vůle, a Trump pro ně poslal Pompea.

Ten dosáhl propuštění vězněné trojice během své předem neohlášené návštěvy severokorejského Pchjongjangu. Před cestou do KLDR novinářům řekl, že zatím sice nedostal od KLDR žádný závazek, že je propustí, doufá ale, že Kim Čong-Un udělá "správnou věc".

"Dnes o tom budeme znovu jednat. Myslím si, že pokud by došlo k jejich propuštění, šlo by o skvělé gesto,“ citovala Pompea agentura Reuters.