Agentura Nová Čína uvedla, že všechny přípravy ke startu byly dokončeny a že satelit je již v nákladovém prostoru. Západ obviňuje Pchjongjang, že start je jen záminkou pro raketový test, KLDR ale trvá na tom, že let je výhradně mírový.

Čína dnes kvůli mezinárodní kritice KLDR opakovaně vyzvala ke klidu a zdrženlivosti. Čínské ministerstvo zahraničí v krátkém prohlášení zdůraznilo, že všechny strany by se měly společným úsilím zasadit o mír na Korejském poloostrově a v severovýchod­ní Asii.

„Jsme si jistí, že uspějeme,“ oznámilo severokorejské letové středisko. Podle dřívějších prohlášení se očekává, že raketu KLDR vypustí v termínu 12. až 16. dubna.

Někteří experti ale považují za pravděpodobný termín startu čtvrtek. Také meteorologové se k tomuto datu s ohledem na předpověď počasí přiklánějí; za další vhodný den pak označují sobotu.

Pokud vše půjde podle plánu, proletí třístupňová raketa nad Východočínským mořem mezi Čínou a Korejským poloostrovem. Třetí stupeň rakety by měl shořet na vodami poblíž Filipín. Mnohé letecké i plavební společnosti již oznámily, že z bezpečnostních důvodů přesměrovaly své lety.