Série explozí byla podle agentury AP zaměřena na zničení tří podzemních přístupových tunelů a několik pozorovacích věží v okolí. Po explozích se vstupy do tunelů zhroutily, čímž došlo k jejich zablokování.

 „Vystoupili jsme do hor a sledovali jsme detonaci ze vzdálenosti asi 500 metrů,“ uvedl asijský korespondent britské televize Sky News, který byl na místě. „Odpočítali tři, dva, jedna a ozvala se obrovská exploze. Zvedl se prach a zasáhla nás vlna horka. Bylo to extrémně hlasité,“ dodal.

Ještě před odpálením náloží byli novináři vyzváni, aby si prohlédli výbušniny, které byly uvnitř tunelů umístěné. „Vzali nás ke třem ze čtyř tunelů, kde nám umožnili otevřít tunelové dveře a podívat se dovnitř. Skutečně vstoupit do tunelů jsme však nemohli,“ řekl reportér americké televize CNN Will Ripley.

Plán na likvidaci střediska oznámil severokorejský vůdce Kim Čong-un jako vstřícné gesto před summitem s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který by se měl uskutečnit 12. června v Singapuru.

Od účasti zahraničních novinářů si pak Severní Korea slibuje zlepšení mediálního obrazu. Pochybnosti se však severokorejskému režimu přesto nepodařilo zcela rozptýlit. Kritiku vyvolává mimo jiné rozhodnutí přizvat ke zničení střediska pouze zahraniční novináře. Mezinárodní jaderní inspektoři na místě chyběli.

Kritici navíc označují zničení testovací jaderné střelnice za prázdné gest. Utvrzují je v tom i nedávná zjištění šínských vědců. Podle nic se část podzemního polygonu po posledním jaderném testu zhroutila a středisko se tak zřejmě stalo pro další testy stejně nepoužitelné. V Pchunggje-ri proběhlo všech šest dosavadních severokorejských jaderných testů.