Kvůli bouři, která získala jméno Oriana, byl také na půl hodiny přerušen provoz na frankfurtském mezinárodním letišti, které je největší v Německu. Bouře přišla po týdnu neobvykle vysokých teplot. Informuje o tom agentura DPA.

Horní Bavorsko čelilo rozsáhlému požáru, který vypukl ve čtvrtek v zalesněné oblasti nedaleko města Rosenheim. Do boje proti ohni byly povolány stovky hasičů a devět hasičských vrtulníků s bambi vaky. Z lesních turistických tras byli evakuováni turisté, město vyhlásilo mimořádný stav. Oblaka kouře byla viditelná i zdálky. Podle mluvčího místních hasičů se však podařilo v pátek dostat oheň pod kontrolu, k čemuž pomohly i dešťové srážky.

Blesk. Ilustrační snímek.
Východ republiky zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Menší požár vypukl také ve východoněmeckém státě Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde bylo kvůli němu evakuováno víc než sto obyvatel dvou vesniček. I v tomto případě ho ale během pátečního rána pomohl uhasit déšť. 

Přestože letní vedra už dosáhla v Německu v tomto týdnu svého vrcholu a teplota poklesla pod třicet stupňů Celsia, nepolevují velká sucha. Zastupitelé hesenského města Kassel proto pohrozili pokutou ve výši 50 tisíc eur (zhruba 1,3 milionu korun) každému, kdo by se snažil odvést vodu z regionálních jezer a řek a uvedli, že by tak ohrozil jak vodní živočichy, tak zvířata žijící v okolí těchto toků. 

"Obojživelná" loď, populární turistická atrakce na jezerech napříč celým světem. Ilustrační foto.
Bouře v americkém Missouri převrhla výletní loď, zemřelo jedenáct lidí

Podle průzkumu německé veřejnoprávní televize ZDF se 68 procent Němců domnívá, že klimatický chaos, jenž v současnosti zasáhl jejich zemi, je důsledkem klimatických změn. Podle 28 procent jde o normální kolísání počasí.