Pro agenturu Reuters to v úterý uvedl místopředseda sboru náčelníků štábů Spojených států amerických Paul Selva. "Nejsem přesvědčen o tom, že test ze 4. července prokazuje, že je Korea schopná zasáhnout Spojené státy s jakoukoli přesností nebo úspěchem," uvedl Selva během slyšení v senátním výboru pro armádu.

Začátkem tohoto měsíce Severní Korea dle svých slov úspěšně vyzkoušela mezikontinentální balistickou raketu, se kterou může zasáhnout jakékoliv místo na planetě. Zároveň dodala, že raketa je schopna nést jadernou hlavici. Americká armáda následně potvrdila, že tento test ověřil nový druh rakety, která je schopná zasáhnout Aljašku. Podle Selvy se však i proti tomuto typu střel dokážou Spojené státy díky stávajícímu systému bránit.

Na dotaz o preventivních vojenských operacích proti Severní Koreji však Selva odvětil, že tuto možnost probírají. "Musíme však vážně přemýšlet o tom, jaké následky tato akce může mít," dodal. Také zpravodajské služby Jižní Koreje nevěří, že by KLDR měla potřebné naváděcí programy.

Jižní Korea také v pondělí navrhla svému severokorejskému protějšku možnost vojenských rozhovorů s cílem zmírnit napětí v regionu. To opět vzrostlo právě po testu první mezikontinentální balistické střely.