Shani Louková se ráno 7. října vlnila do rytmu hudby, když celý areál hudebního festivalu Supernova nedaleko pásma Gazy obklíčili ozbrojenci Hamásu. Doposud izraelské úřady i rodina věřily, že mladou ženu teroristé unesli do zajetí. Nález části jejích ostatků ale nyní prokázal, že Němka pravděpodobně zemřela ještě ten den.

Izraelský voják na místě festivalu Supernova, kde ozbrojenci Hamásu zabili více než 260 lidí a další unesli.
Lidé byli jako lovná zvěř. Objevily se další detaily masakru festivalu v Izraeli

O tom, že je naživu, rodinu i úřady prvně přesvědčily ponižující záběry, které se chvíli po útoku objevily na internetu. Bylo na nich vidět, jak omráčenou Loukovou svlečenou jen do spodního prádla a s pravděpodobně zlomenýma nohama, ozbrojenci vozili po Gaze na korbě auta.

Její matka Ricarda Louková věřila, že by ji mrtvou nikam neodváželi. „Nechápu, jak se něco takhle brutálního může zničehonic stát uprostřed běžného dne,” svěřila se stanici CNN.

Uplynulou neděli ale matka zdrceně německým médiím oznámila, že její dcera už nežije. Smrt mladé ženy v pondělí potvrdila i její sestra. „S velkým zármutkem oznamujeme, že zemřela moje sestra Shani Nicole Z. L., 7. října při masakru na festivalu v Re'imu,” napsala Adi Louková na instagramu.

Shani Loukovou ozbrojenci Hamásu vozili po Gaze na korbě auta:

Zdroj: Youtube

Smrt Němky podpořila odhodlání německého kancléře Olafa Scholze, který chce Hamás dohnat k odpovědnosti a jehož vláda silně podporuje Izrael v ofenzivě proti Gaze. „Tato zpráva je pro mě hrozná. Ukazuje to veškeré barbarství, které se za Hamásem skrývá,” řekl agentuře Reuters.

Naděje do poslední chvíle

Naději rodiny, že Louková žije, přiživovala i zpráva, že je mladá žena v nemocnici v Bejt Lahíi v pásmu Gazy. Tato informace ale nakonec pravdivá nebyla.

Poslední okamžiky Shani Loukové před útokem ozbrojenců z Hamásu:

Zdroj: Youtube

Ve zprávě o smrti Loukové armáda uvedla, že našli fragment lebky, který podle analýzy DNA patřil právě unesené Němce. Kde přesně kus kosti našli a kde se nachází zbytek jejího těla, ovšem stále není jasné, napsal server Business Insider.

Smrt je lepší než nevědomost

Matka Loukové předpokládá, že dcera zemřela hned 7. října. Přestože zranění naznačují, že Loukové ozbrojenci museli useknout hlavu, s manželem věří, že ji do hlavy nejprve střelili a zemřela hned. „Aspoň, že netrpěla,” pronesla. Dodala, že je ráda, že ví, co se s dcerou stalo, informovala stanice BBC.

Izraelští vojáci hlídkují na ulici ve Sderotu, poblíž hranic s Gazou, v Izraeli, 28. října 2023
Izraelci zahájili pozemní operaci v Gaze. Začala nová fáze války, tvrdí armáda

Při útoku na hudební festival zemřelo společně se Shani Loukovou alespoň 260 lidí a přes dalších 220 jich ozbrojenci Hamásu odvezli do zajetí. Celkem při útoku na Izrael teroristé zabili přes 1400 Izraelců. Izraelští vojáci pak při následné ofenzívě zabili alespoň osm tisíc Palestinců, uvedlo podle agentury AP ministerstvo zdravotnictví v Gaze.