Sebevědomí však "šíleného jezdce" brzy přešlo: během několika minut jej dohonil, předjel a zastavil rakouský policista se svým služebním motocyklem. Osmatřicetiletý Němec přišel na místě o svůj řidičský průkaz, napsala agentura APA s odvoláním na policejní zdroje.

Když německý motorkář míjel radarovou kontrolu ve městě, jel ještě "jen" 100 kilometrů za hodinu, i to však byl dvojnásobek povolené rychlosti. Zaujal s ní však policisty natolik, že otočili radar a měřili rychlost vzdalujícího se "šíleného jezdce".

Očekávání je nezklamalo: vzápětí po minutí radarové hlídky to muž "teprve pořádně osolil" a než se ztratil z dohledu, jel už uvedených 185 kilometrů za hodinu. Radarová hlídka zavolala vysílačkou policistu, který na motocyklu hlídkoval v daném směru. Ten hříšníka dojel a v Hofu jej zastavil. Je třeba spravedlivě přiznat, že se mu to podařilo hlavně díky tomu, že v onom místě je kruhový objezd, na němž musel zpomalit i "šílenec". Nehledě na heslo na nádrži svého stroje se divoký jezdec bez odporu podvolil policejním pokynům. Čeká jej žaloba u rakouských soudů.