Nejméně pět lidí zabily padající stromy nebo větve. Dosud potvrzenými oběťmi jsou dva muži, 77letá žena a dva chlapci ve věku šesti a jedenácti let. Ve sněhové bouři, která zasáhla jižní Kalifornii, navíc přišel o život i jeden snowboardista. 

Výrazná omezení se nevyhnula letecké a železniční dopravě. Kvůli nepříznivému počasí musely americké aerolinky zrušit bezmála tři tisíce letů. K úplnému zastavení provozu pak došlo na severovýchodním železničním koridoru, který spojuje New York s Washingtonem a Bostonem. V New Jersey zastavil provoz na příměstské trati strom, který spadl na železniční vedení.

Patrně nejhůře zasaženou oblastí je stát New York, s výraznými problémy se ale potýkají také obyvatelé Pensylvánie či Virginie. V Pittsburghu pak kvůli podmáčeným svahům hrozí sesuvy půdy, Boston sužují záplavy a na pobřeží Massachusetts vlny dosahují více než pěti metrů. 

Situace by se však měla v následujích dnech rapidně zlepšit. "Očekáváme, že během nadcházející noci přestane padat sníh či déšť. Rovněž by měl mírně zpomalit vítr, protože bouřkový systém nad pobřežím ustoupí," myslí si meteorolog z centra předpovědi počasí v Marylandu Jim Hayes.