Letoun Boeing 737 na lince ze sibiřského naftařského města Surgutu do Moskvy se pokusil unést cestující, který požadoval, aby boeing odletěl do Afgánistánu. Stroj přistál na letišti v nedalekém Chanty-Mansijsku, kde jej obklíčili policisté, kteří posléze do letadla pronikli a únosce zadrželi.

"Při osvobozování nikdo z cestující a členů posádky neutrpěl," ujistil Aeroflot.

Požadoval změnu kurzu

"Podle předběžných zjištění opilý cestující vyhrožoval, že má zbraň, během letu se pokusil prodrat do pilotní kabiny a požadoval změnu kurzu," uvedla mluvčí vyšetřovatelů Svetlana Petrenková. "Kapitán letadla se rozhodl přistát v Chanty-Mansijsku. Muž byl zatčen. Šlo o obyvatele Surgutu, který byl dříve souzen za poškozování majetku," dodala s tím, že pilot provedl jediné správné rozhodnutí, když se rozhodl nouzově přistát v Chanty-Mansijsku.

Aeroflot se rovněž rozhodl vypravit do Chanty-Mansijsku jiné prázdné letadlo, aby přepravilo cestující, kteří původně do stroje na lince Surgut-Moskva nastoupili. Na palubě bylo podle televize Rossija 24 celkem 75 lidí, včetně pěti dětí a sedmi členů posádky.

Kapitán letadla po přistání v Chanty-Mansijsku ohlásil, že mezipřistání je kvůli doplnění paliva, což zabere asi čtvrt hodiny, a vyzval všechny, aby zůstali v klidu. O tom, co se děje, se cestující dozvídali až poté, co se po přistání připojili mobilními telefony k sociálním sítím a internetu. "Panika na palubě nevypukla, ale natáčet videa letušky zakázaly," poznamenal deník.