„Chtěl bych říct, že něco takového jsem viděl ve filmech, každopádně, tato díra je tak malá, že… je unikátní,“ neskrýval před reportéry na místě činu údiv speciální agent miamského oddělení FBI Michael D. Leverock.

Tunel podle něj neústí přímo v bance, nýbrž v její těsné blízkosti, neboť je stále nedodělaný. Záměr kopáčů je nicméně podle FBI zcela jasný.

„Směřují k bankomatu (nacházejícím se v bance). Nemyslím si, že by to dělali z nějakého jiného důvodu,“ řekl Leverock.

Samotný tunel byl z hlediska rozměrů skutečně miniaturní: „V průměru má přibližně dvě, možná tři stopy (zhruba 60 – 90 centimetrů). Je velmi malý, velmi klaustrofobický.“

Kdo tunel vykopal, se neví

V souvislosti s vyšetřováním případu, který agenti z FBI charakterizovali jako pokus o loupežné přepadení, zatím žádní podezřelí zadrženi nebyli. Na místě činu zabavili pouze elektrický kabel, generátor, naviják, pár bot špinavých od bahna, podomácku vyrobený žebřík, stoličku a menší vozík. Ten kopáčům zjevně sloužil k odklízení zeminy. Úřad proto vyzývá místní obyvatele ke spolupráci.

„Pokud se někdo tímto vychloubal nebo pokud někdo viděl tento vozík, generátor a nějaké lidi, kteří se baví o tunelu, rozhodně nám zavolejte,“ nabádá agent Leverock FBI.

V americkém Chicagu hoří koleje
Železničáři v americkém Chicagu „zapálili“ koleje. Bojují proti krutým mrazům