Podle izraelského ministerstva vědy připomínají podmínky panující v Negevské poušti prostředí Marsu. Obdobná je údajně geologie, kvalita ovzduší i vizuální stránka.

Účastníci čtyřdenního simulačního projektu se stravovali speciálními kapslemi a bydleli v oddělených buňkách, z nichž vycházeli pouze ve skafandrech. Otestovali tak design ubytovacího modulu i koordinaci práce v týmu.

Život na vesmírné stanici
Rusko bude pořádat kosmické výlety. Turistům umožní výstup do volného vesmíru

Projekt D-Mars je jedním z mnoha pokusů zasvěcených simulaci marsovských podmínek, ke kterým došlo v poslední době. Podle jednoho z účastníků, profesora jaderné fyziky Guye Rona bylo hlavním cílem projektu, na jehož realizaci se podílela Izraelská vesmírná agentura, přitáhnout zájem veřejnosti.

„D-Mars je nejen o výzkumu, ale i o publicitě. Významnou součástí projektu je získání zájmu široké veřejnosti a vyvolání zájmu studentů o vesmír,“ uvedl Ron.

Plány na vyslání lidí na Mars se v současnosti zabývají vědecké týmy v mnoha zemích světa. Americký vynálezce Elon Musk, jehož firma SpaceX vyslalala na začátku února do vesmíru nejsilnější raketový nosič Falcon Heavy, se dokonce domnívá, že by se lidé mohli projít po Marsu za několik desítek let.

Sonda Osiris-Rex, která má prozkoumat planetku Bennu.
Vesmírné dostihy 2018: NASA poletí na Mars, Indové a Čína na Měsíc