USA mezitím stále probírají otázku konečného jaderného odzbrojení KLDR, s nímž údajně souhlasila i sama Severní Korea. Jedno z míst, kde se nukleární motory testovaly, už prý dokonce komunistická velmoc vyřadila z provozu.

Detenční zařízení v USA, kde jsou ubytováni děti imigrantů
Pentagon by mohl ubytovat děti imigrantů, úřady shání 20 tisíc lůžek

Loňská vojenská cvičení amerických vojáků zabrala jedenáct dní a pokryla zhruba 17,5 tisíc oddílů armády. Připojilo se i 50 tisíc vojáků Jižní Koreje a dalších zemí.

„Stále ještě upřesňujeme další kroky. Tato akce rovněž nebude mít vliv na žádná další cvičení mimo Korejský poloostrov,“ uvedla pro britský deník The Guardian mluvčí Bílého domu Dana Whiteová.

Herec Peter Fonda.
Dejte Trumpova syna do klece s pedofily, napsal Fonda. Melania se bojí

Konkrétně tím myslela například hlavní rozsáhlé drily, které každoročně zahrnují činnost tanků, válečných letadel či lodí i rozsáhlý trénink s ohněm. Takové cvičení má údajně pokrýt až 200 tisíc Jihokorejců a deset tisíc Američanů.

Prezident USA Donald Trump potvrdil, že cvičení odvolává do doby, kdy „uvidíme, že vyjednávání nejdou tak, jak by měla“. Již dříve ale řekl, že jejich vynechání by jednak USA ušetřilo spoustu peněz, jednak by pak také přestalo být "aktem provokace" pro KLDR.

Ilustrační foto
Nové volby o brexitu? Lidé znovu vyjdou do londýnských ulic
KLDR a test raket.
KLDR na summitu slíbila zničení raketové střelnice Sohe. Prý brzy