Podle informací poskytnutých úřady státu Victoria na současného šéfa vatikánského ministerstva hospodářství podalo stížnost mnoho poškozených. „Kardinál čelí obviněním od několika lidí," řekl náměstek policie Shane Patton.

Kardinál přímo ve Vatikánu nová obvinění ostře odmítl. Před soudem by měl přesto stanout 18. července. Podle serveru BBC se tak Pell hodlá co nejdříve vrátit do Austrálie, aby očistil své jméno. Stížnost podle policie podali více než jedna osoba. Ujistil veřejnost, že s ním i přes jeho vysoké postavení bude zacházeno jako s kýmkoliv jiným.

„Kardinál Pell už vyhlíží den, kdy se má dostavit k soudu," zareagoval ve čtvrtek Vatikán v oficiálním prohlášení.

Šestasedmdesátiletý Pell je připravený se bránit. "Jsem zcela nevinný, tyto obvinění jsou nepravdivá. Myšlenka sexuálního zneužívání je pro mne odporná," uvedl Pell a poukázal na to, že katolická církev na celém světě v posledních letech čelí mnoha obviněním z pohlavního zneužívání kněžími.

Pell se během dvou desetiletí stal přední postavou kostelních diskuzí ohledně kontroverzních otázek jako jsou homosexualita, AIDS a výzkum kmenových buněk. Jeho pověst nicméně už v minulých letech pošramotila obvinění, že si počínál zcela nesprávně při případech zneužívání dětí jinými duchovními v době, kdy sloužil jako biskup v Melbourne a posléze v Sydney.

Policií už byl vyslýchán loni v říjnu, když proti němu vznesli obvinění první dva muži. Ti tvrdí, že jim měl v 70. letech sahat ve veřejném bazénu na genitálie.