Slovensko odpoledne oznámilo, že do odvolání zavírá hraniční přechody s Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Rakouskem až na výjimky pro všechny kamiony. "Víme o tom. Můžeme jen vyzvat řidiče, kteří směřují přes Slovensko na Maďarsko, aby odstavili vůz na nějakém bezpečném místě a počkali na vyjasnění situace," řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Lidé s rouškami ve stanici v londýnského metra 24. března 2020
Koronavirus v Evropě: V Británii zemřelo 759 lidí, ve Španělsku přes 4800

Zákaz vjezdu na Slovensko se vztahuje pro nákladní vozy s hmotností nad 7,5 tuny. Výjimku mají auta s nákladem živých zvířat, zboží, které podléhá rychlé zkáze a vozy, jež mají naplánovanou vykládku právě na Slovensku.

Kolona na D2 se dnes začala tvořit už ráno, kolem 8:00 byla zhruba tříkilometrová, začínala za Lanžhotem. Aktuálně je podle dálniční informační cedule mezi 45. až 60. kilometrem, začíná zhruba u Ladné.

Na začátku týdne byl na D2 u hranice podle policie relativní klid, menší kolona na přechodu kvůli opatřením byla v pondělí ráno, v úterý kolony nevznikly. Výraznější dopravní komplikace se na přechodu znovu objevily ve středu, následně i ve čtvrtek, kdy vznikla kolona až dvacetikilometrová, dosahovala zhruba k Podivínu.

Až třicetikilometrové kolony byly v místě minulý týden - začaly v úterý, kdy řada kamionů sahala zhruba k Rakvicím. Pak se ale zkracovaly. Prvním dnem bez kolony byla neděle.

Britský premiér Boris Johnson
Koronavirem se nakazil i britský premiér Johnson. Má mírné příznaky

Problém vzniká už na hranicích Rumunska a Maďarska a přelévá se na hranice Maďarska a Slovenska a na česko-slovenskou hranici. Důvodem jsou přísná opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.

Kvůli obavám z šíření koronaviru platí zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník