Pohnutí neskrýval šéfredaktor slovenského serveru Peter Bárdy. „Zlomilo nás to všechny, redaktory i vedení. Chtěl bych poděkovat všem novinářům, kteří o případu informují. Je pro nás důležité, aby se vyšetřil. V civilizované zemi, která je členem EU, by se takové věci neměly dít,“ prohlásil.

Na pohřeb dorazila i matka Martiny Kušnírové, Zlata Kušnírová. Kostel v obci Štiavnik ležící na severozápadě Slovenska byl zcela zaplněný, mnoho lidí proto postávalo i před ním, napsal list Plus jeden deň.

Rozloučení začalo v domě smutku, následoval obřad v kostele a následně se smuteční průvod přesunul na hřbitov. Odpolední mše se uskutečnila pod vedením bratislavského arcibiskupa a předsedy Konference biskupů Slovenska Stanislava Zvolenského.

Stejně jako jeho snoubenku Martinu i Jána Kuciaka pochovali ve svatebním obleku. Pár totiž plánoval svou svatbu na 5. května letošního roku.

Martinu Kušnírovou pohřbila její rodina již v pátek odpoledne ve východoslovenské obci Gregorovce, v níž se narodila. „Věřím, že její smrt nebyla marná a že v naší společnosti nastane změna k lepšímu,“ řekl na jejím pohřbu starosta obce Slavomír Verčimák.