"Na základě informací vojenského zpravodajství byl 22. listopadu diplomatický pracovník úřadu přidělence obrany velvyslanectví Ruské federace na Slovensku prohlášen za personu non grata, protože prováděl aktivity proti zájmům Slovenské republiky a NATO," uvedl Pellegrini. Současně dodal, že zmíněný člověk opustil území Slovenské republiky do 48 hodin od požádání.

Miroslav Lajčák
Šéf slovenské diplomacie Lajčák podal demisi. Premiér nesouhlasí

Předseda vlády rovněž oznámil, že slovenská vláda odmítla migrační pakt OSN. Kabinet tímto rozhodnutím vyhověl parlamentu, který se proti dokumentu Spojených národů postavil už minulý týden. Ministr zahraničí Miroslav Lajčák, který pak obhajoval na toto rozhodnutí reagoval podáním demise. Prezident Andrej Kiska však demisi nepřijal a řekl, že se vyjádří až po rozhodnutí vlády ohledně dokumentu OSN.

Ruské ministerstvo zahraničí podle agentury TASS uvedlo, že „ruská strana na toto nepřátelské počínání Bratislavy odpoví na základě principu vzájemnosti“, tedy stejně.

Česko v minulosti opakovaně vyhostilo ruské diplomaty. Server Neovlivni.cz v roce 2015 napsal, že české úřady za poslední čtyři roky vypověděly ze země 11 pracovníků ruské ambasády v Praze a brněnského konzulátu: jednalo se o diplomaty, administrativně-technické pracovníky a zástupce vojenského úseku. Podle českých tajných služeb v drtivé většině pracovali pro zpravodajské služby Ruské federace.

Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák
Slovenský ministr zahraničí Lajčák rezignuje, parlament odmítl pakt o migraci