Autobus převážel členy folklórního souboru Hriňovčan z vystoupení. Policie zatím nechce zveřejňovat příčinu nehohdy. Podle jednoho z členů souboru při jízdě z vrchu Poľana vozidlu zřejmě selhaly brzdy.

Autobus v pravotočivé zatáčce přerazil svodidla a popřibližně 50 metrovém pádu zůstal ležet na boku na dně rokliny, napsal server sme.sk.

Ze čtyřiceti cestujících zřejmě zemřeli čtyři lidé, další tři byli těžce raněni a třináct lehce, uvedla ČT24. Server sme.sk napsal, že mezi mrtvými jsou dva muži a dvě ženy.

Záchranářské práce už skončily, ale jednotky zůstávají stále na místě, kdyby byly nalezeny ještě další osoby.

Přehled tragických dopravních nehod autobusů na Slovensku v posledních čtyřech letech:

3. srpna 2003 - Při nehodě slovenského autobusu s poutníky zahynulo u Gelnice 13 lidí. Autobus sjel z úzké lesní vozovky, opakovaně se převrátil a skončil na střeše.

7. listopadu 2003 - Při nehodě českého autobusu na Slovensku zahynul 54letý řidič, dva Slováci a jedna Slovenka. Autobus, který vezl na pravidelné lince ze Spišské Nové Vsi do Brna 15 lidí, narazil u Ružomberoku do odtrhnutého přívěsu nákladního auta.

25. června 2004 - Dvě oběti si vyžádala nehoda českého autobusu v severslovenské obci Šuja. Šofér nezvládl řízení a narazil do jednoho z domů.

30. července 2004 - Na lince Košice-Příbram havaroval český autobus mezi obcí Spišský Hrhov a Levočou. O život přišel jeden cestující, 55 se zranilo.

28. června 2006 - Čtrnáctiletý Čech zemřel při nehodě českého autobusu u Malacek. V autobuse se vracelo 45 turistů z Černé Hory do Prahy.

1. července 2006 - Jedna Češka zahynula a 18 lidí utrpělo zranění při nehodě českého autobusu nedaleko Prešova. Autobus při couvání spadl ze svahu.

7. března 2007 - Při čelní srážce služebního vozidla s autobusem na východním Slovensku zemřeli dva policisté z Košic. Nehodu, při níž se též zranilo pět lidí z autobusu, údajně sami zapříčinili.

16. dubna 2007 - Tři lidé zemřeli a pět se těžce zranilo při nehodě autobusu, který na rychlostní komunikaci u Seredi narazil do odstaveného kamionu.

5. června 2007 - Jednu oběť a čtyři lehce zraněné si vyžádala srážka autobusu a tří osobních vozidel nedaleko Žiliny. Nehodu nepřežil 42letý řidič automobilu z Bratislavy.

2. září 2007 - Při havárii autobusu mezi Poľanou a Hriňovou na středním Slovensku zemřeli zřejmě čtyři, podle některých informací až šest lidí. Autobus údajně převážel členy folklórního souboru Hriňovčan z kulturní akce v Poľaně. Podle jednoho ze svědků nehody vozidlu selhaly brzdy a zhroutil se do rokliny.