Slovenský ministr kultury Marek Maďarič tak reagoval na podezření, že někteří lidé z okolí premiéra Roberta Fica jsou napojeni na italskou mafii.

"Neumím se vyrovnat s tím, že za mého působení ve vládě byl zavražděn novinář," vysvětlil Maďarič.

Svá místa opustili také dva spolupracovníci slovenského premiéra Roberta Fica - Viliam Jasaň a Mária Trošková. Viliam Jasaň působil jako tajemník Bezpečnostní rady slovenské vlády a Mária Trošková byla hlavní poradkyní slovenského premiéra Roberta Fica. Právě na jejich vazby s osobami patrně blízkými mafii upozornil zavražděný novinář Ján Kuciak.

Novinář Kuciak byl se svou přítelkyní v neděli nalezen mrtvý v bytě ve Veľkej Mači v okrese Galanta. Mladého muže zabila střela do hrudníku, ženu vrah střelil do hlavy. Každá z obětí byla zabita jednou ranou, což potvrzuje domněnku, že vraždil profesionál.

Opoziční strany SaS a OĽaNO požadují, aby Robert Fica (Smer) v souvislosti s vraždou odvolal prezidenta policejního sboru Tibora Gašpara a ministra vnitra Roberta Kaliňáka (Smer), napsal dnes server Aktuality.sk.

Předseda SaS Richard Sulík to uvedl dnes na tiskové konferenci a dal Ficovi ultimátum do příštího úterý. Zároveň jej vyzval, aby přestal koordinovat vyšetřování a ponechal ho orgánům činným v trestním řízení.