„Jelikož slovenská společnost zůstává polarizovaná, nemám právo nadále setrvávat na pozici ministra vnitra,“ řekl Drucker na dnešní tiskové konferenci.

Svou rezignaci zdůvodnil 39letý politik i tím, že si chce zachovat vlastní integritu a ve funkci ministra vnitra se necítil být autentický. „Nechci být nijak politicky a stranicky aktivní, takže se po podání rezignace vrátím do civilního života,“ dodal Drucker.

Demonstrace za slušné Slovensko
Slováci opět vyšli do ulic. Žádali odchod policejního prezidenta Gašpara

Zároveň uvedl, že odvolání policejního prezidenta Tibora Gašpara nepovažuje za správné. „Nemyslím si, že je správné či spravedlivé odvolat policejního prezidenta. Pokud jsem nenašel důkazy o jeho vině, proč bych ho měl odvolávat?“ myslí si Drucker.

Na tiskové konferenci ale Drucker několikrát naznačil, že od Gašpara kvůli uklidnění napjaté situace na Slovensku očekával rezignaci. Policejní ředitel mu ji však nikdy nenabídl. Gašparův odchod požadují nejen opoziční politici či slovenský prezident Andrej Kiska, ale především desetitisíce lidí protestujících na slovenských náměstích, píše portál aktuality.sk.

Slovenský velvyslanec Peter Weiss.
Velvyslanec Peter Weiss: Proti mafii by se měla spojit celá Evropa

Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové vyvolala na Slovensku vleklou politickou krizi. Ta si vynutila změny ve vládě, a to včetně odchodu premiéra Roberta Fica a ministra vnitra Roberta Kaliňáka. 

Post ministra vnitra zastával Drucker, který ve funkci nahradil právě Kaliňáka, pouhé tři týdny, tedy od 22. března. Předtím působil na ministerstvu zdravotnictví.

Maxim Borodin
Ruský novinář zemřel po pádu z balkonu. Psal o žoldácích v Sýrii