"Předběžné opatření slovenského soudu, které zamezilo nelegálnímu vysílání našich programů na Slovensku, vítáme. V současné době pracujeme na řešení, díky kterému budou moci slovenští diváci sledovat naše pořady legálně," uvedl generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Od operátora Satro chtějí MAC TV a Slovenská produkčná nahradit vzniklou škodu za údajně nezákonné šíření českých stanic. Marketingový manažer operátora Satro Marek Michalík sdělil, že firma se k případu až do pravomocného rozhodnutí soudu nebude vyjadřovat. Uvedl také, že společnost nebyla obeznámena s žádnou údajnou škodou a nemá informace o tom, že by ji zmiňované společnosti vyčíslily.

"Společnost MAC TV a Slovenská produkčná pokládají rozhodnutí soudu o nařízení předběžného opatření za milník, který určí postoj vysílatelů vůči pirátské retransmisi televizních programových služeb," napsaly firmy v tiskové zprávě.

TV Joj už dříve upozorňovala na šíření českých televizních stanic na Slovensku. Stěžovala si, že dochází k porušení jejích licenčních a obchodních práv, když nakoupí práva na vysílání filmů a když tyto snímky české stanice odvysílají krátce předtím, než je do programu zařadí Joj.

Zmiňovaný zákaz není na Slovensku prvním svého druhu. Televize Nova v červnu informovala, že slovenský soud předběžným opatřením zakázal nejmenovanému operátorovi šíření jejich stanic. Podobně dříve postupoval soud v České republice ohledně sesterské TV Markíza. Obě firmy přeshraniční vysílání nepovolily a pro diváky z druhé země připravily speciální kanály Nova a Markíza International.