Od začátku nynější pandemie se v evropském regionu nakazilo nejméně 37,222 milionu lidí a 1 000 062 z nich zemřelo, vyplývá ze statistik agentury Reuters. Do Evropy se počítá 51 zemí, mezi nimi 27 členských států Evropské unie, Británie nebo Rusko.

Na evropskou sedmadvacítku připadá více než 550 tisíc případů úmrtí pacientů nakažených koronavirem, naočkovaná je přitom méně než desetina její populace. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová řekla, že "vidíme, že v členských zemích vrcholí třetí vlna, a jsme si vědomi, že musíme zrychlit tempo očkování".

Jair Bolsonaro
Brazilci umírají po tisících. Prezident je ale nelítostný: Nefňukejte mi tady!

Podle portálu Our World in Data v celém evropském regionu vakcínu proti covidu-19 dostalo 12 lidí ze sta, ve Spojených státech připadá na sto obyvatel 34 očkovaných, v Izraeli připadá dokonce 110 dávek vakcíny na sto obyvatel. Část vakcín se podává ve dvou dávkách.

Podle posledních dat Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) je v počtu nakažených za posledních 14 dnů nejhorší situace ze zemí Evropské unie stejně jako před týdnem v České republice.

Na 100 tisíc obyvatel připadá 1518 nakažených. Na druhém místě je Estonsko a třetí je Maďarsko. Česko vykazuje také nejvíce mrtvých na obyvatele za dva týdny: je jich asi 272 na milion obyvatel. Za ČR následuje Slovensko a Maďarsko.