Jak uvedla britská stanice BBC, v italské Cervinii se kompletně zastavily vleky. Vzhledem k množství čerstvě napadaného sněhu a velkému riziku pádu lavin byla uzavřena hlavní cesta do Valtournenche. Do akce vyjely nakladače, sněžné pluhy a frézy.

Alpské lyžařské středisko Cervinia-Breuil leží v údolí Valle d'Aosta v severozápadní Itálii na úpatí hory Matterhorn. Je lemováno nejvyššími alpskými vrcholy, pokrytými ledovcem. V okolí funguje 56 sjezdovek o celkové délce 200 km.

Hrozbu lavin a komplikace s dopravou hlásí i lyžařská centra v Tyrolsku, kde také došlo k uzavření mnoha sjezdovek a přístupových cest. Ve Voralbergu je vyhlášen čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí. Ve čtvrtek v oblasti zahynul Čech ve věku 43 let, který se vydal na uzavřenou sjezdovku a skončil zavalený lavinou.

Sjezdovky se uzavírají i ve francouzském Val d'Isère a v Chamonix.

V Adelbodenu ve švýcarském kantonu Bern zablokoval sesuv půdy cestu do města Frutigen. Utrhlo se 120 tisíc kubíků zeminy, což vahou odpovídá přibližně 600 nákladním automobilům.

Na pomoc uvízlým turistům nasadila švýcarská armáda těžkou techniku. Zatím není jasné, zda se uskuteční lyžařský závod, který má v místě probíhat o víkendu v rámci světového poháru.