Sobotka se při jednání se svým čínským partnerem svěřil také s obavami zejména českého ocelářského průmyslu z možné změny statusu Číny na tržní ekonomiku, která by uvolnila cestu levnějším čínským výrobkům na evropské trhy. Například v případě oceli by cena čínských produktů byla nesrovnatelně nižší ve srovnání s evropskými výrobci.

Premiéři se zabývali také spoluprací v jaderné energetice, o kterou se Čína zajímá dlouhodobě. Číňané rovněž mají zájem na tom podílet se na rozvoji rychlodrah, což je prý vzhledem k nepřipravenosti projektů spíše příslibem do budoucna. Sobotka podpořil vstup českých výrobců letadel na čínské trhy a rozvoj spolupráce ve finančnictví i potravinářství.

Český premiér také zahájil setkání regionálních lídrů Číny a zemí střední a východní Evropy. Schůzku představitelů šestnácti evropských zemí a Číny provází třídenní veletrh, na němž vystavují české firmy, které mají zájem působit na čínském trhu, nebo se už něm uchytily.

Během Sobotkovy návštěvy byly podepsány dvě významné dohody. Jedna se týkala společnosti Thermal Pasohlávky, která se dohodla s čínskou developerskou společností Risesun na vybudování lázeňského střediska v Pasohlávkách na Brněnsku.

Již ve čtvrtek bylo také podepsáno memorandum, na jehož základě jedna z největších světových bank, čínská ICBC (Industrial and Commercial Bank of China), otevře v Česku svou pobočku. Podle analytiků nárůst zastoupení čínských bank na českém trhu takto přispěje ke zvýšení obchodu mezi oběma zeměmi a vytvoří základ pro čínské investice ve střední Evropě.