Dítě jí odebrala sociální služba, oznámil americký televizní pořad Good Morning America, v němž Campbellová minulý týden šokovala rozhovorem o botoxu i fotografiemi, na nichž bylo vidět, jak dceři tuto látku na vyhlazení vrásek vpichuje.

Rozhovor, kterého se účastnila i malá Britney, vyvolal poprask mezi diváky a spustil vyšetřování úřadů na ochranu dětí, které prověřují, zda se matka dopustila týrání svěřené osoby. Britney v pořadu řekla, že ji píchání injekcí občas bolí a někdy si trochu popláče, ale že si na ně zvykla a vypadá po nich lépe. Na dotaz, jestli ví, proč je dostává, nejdřív odpověděla, že ne. Až po pobídnutí od matky dodala, že viděla, že má vrásky a nemyslí si, že by byly pěkné.

„Mluvila jsem s člověkem obeznámeným s tím případem. Britney už není s matkou v jejich domě. Vede se jí dobře,“ řekla zpravodajka Good Morning America Lara Spencerová. „Případ vyšetřuje služba na ochranu dětí a během týdne bychom měli znát nové podrobnosti. Ale hlavní je, že (Britney) se má dobře,“ dodala.

Běžná praxe na soutěžích krásy

Campbellová, která pochází z britského Birminghamu, poprvé mluvila o tom, že dceří píchá botox, už v březnu, kdy svůj příběh svěřila britskému bulvárnímu list The Sun. V něm tvrdila, že používání botoxu je na dětských soutěžích krásy běžné, což ovšem organizátoři popírají.

V rozhovoru pro The Sun Britney řekla: „Moje kamarádky si myslí, že je to skvělé, že všechnu tuhle péči mám, a chtějí být jako já. Každý večer se dívám, jestli nemám vrásky. A když nějaké vidím, chci další injekce. A taky bych brzy chtěla operaci prsou a nosu, abych mohla být hvězda,“ dodala osmiletá dívka, které prý matka také voskem odstraňovala chloupky.

Aplikace botoxu je poměrně bolestivá a pro kosmetické účely se nedoporučuje nikomu mladšímu osmnácti let. U dítěte může botox ochromit vyvíjející se svaly; vpíchnutí na špatné místo nebo v nesprávné dávce může navíc způsobit dýchací potíže, anebo ovlivnit schopnost dítěte polykat.

Botox byl zaveden v roce 1989 coby prostředek pro vyhlazování vrásek, ale schválený je také k léčbě takových problémů, jako je nadměrné pocení či migrenózní ataky. Látka, která je pročištěnou formou jedu botulinu, blokuje spojení mezi nervy a svalem, a dočasně sval ochromuje. Injekce mohou být bolestivé a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv je nedoporučuje pro nikoho mladšího 18 let.