V případě prokázání viny jim hrozí až doživotí. Obžalovaní i prokurátor odmítli možnost uzavřít dohodu o vině a trestu, která by umožnila uložit podezřelým výměnou za doznání nižší trest.

Případ za přísných bezpečnostních opatření projednává Specializovaný trestní soud se sídlem v Pezinku nedaleko Bratislavy, který se zabývá i nezávažnějšími kriminálními kauzami.

Soudní líčení začalo za značného zájmu médií v budově justiční akademie, která sídlí u zmíněného soudu a která na rozdíl od samotného soudu disponuje velkou jednací místnosti. Tu střežili také maskovaní a ozbrojení členové bezpečnostních složek. Na líčení přišli i rodiče Kuciaka a Kušnírové.

Obžaloba: Vraždu si objednal Kočner

Vraždu si podle obžaloby objednal Marian Kočner, o jehož kontroverzních podnikatelských aktivitách Kuciak psal. Objednávku reportérovy vraždy předala Kočnerova známá Alena Zsuzsová podle prokurátora Zoltánu Andruskóovi, který najal bývalého policejního vyšetřovatele Tomáše Szabóa, jenž spolupracoval s bývalým vojákem Miroslavem Marčekem.

Policie původně jako vraha označila Szabóa, později se ke střelbě ale přiznal Marček. Ten dříve v případu vystupoval jako vrahův řidič. Před soudem stanuli Kočner, Zsuzsová, Szabó a Marček.

Prvním pravomocně odsouzeným v kauze je Andruskó, který se k účasti na vraždě přiznal a uzavřel s prokurátorem dohodu o vině a trestu. Původně navrhovaný desetiletý trest vězení soud označil za nespravedlivý, Andruskó nakonec přistoupil v prosinci k dohodě na odnětí svobody v délce 15 let.