"Nemám slov. Je to vítězství pro všechny, kteří se ocitli ve stejné situaci jako já," uvedla majitelka zvířete Corinne Fesseauová. Podle ní dnešní verdikt znamená, že podobně by skončily všechny případné soudní spory týkající se venkovských zvuků, například zvonění zvonů nebo kvákání žab. Vesnické ruchy by mohly být chráněny i zákonem, který by se mohl nazývat Mauricův, navrhla Fesseauová.

Následky řádění hurikánu Dorian na Bahamách
Hurikán Dorian si vyžádal nejméně 20 mrtvých. Počty podle úřadů porostou

Podle jejího advokáta ale vítězství spočívalo především v tom, že francouzské právo si žádá důkaz o škodlivosti jednání, který ale žalující strana neposkytla.Kauza začala jako banální sousedský spor mezi párem zemědělců v penzi, který ranní zpěv kohouta rušil při pobytu v jeho venkovském sídle na ostrově Oléron. Aféra zaujala i světový tisk, psal o ní například americký deník The New York Times. Na podporu Maurice vznikla petice a lidé si mohli zakoupit tričko s nápisem "Nechte mne zpívat".

Případ vyvolal ve Francii debatu o osudu venkova a střetech mezi jeho obyvateli a lidmi z města, kteří tam přijíždějí za oddechem. V květnu soud v Compiègne na severu země nařídil majiteli kohouta jménem Coco vyplatit odškodnění 500 eur (13000 Kč) sousedce, která si stěžovala na jeho hlasité kokrhání. Muž se musel také opeřence zbavit, jinak by mu hrozila pokuta 50 eur (1300 Kč) denně.

Rozhodnuto. Starověké město Hasankeyf spláchne voda, turecké ministerstvo zahraničí chce zachovat jen citadelu
Architektonický skvost prohrál. Starověké město zatopíme, řekla turecká vláda

Majitele kohouta dala k soudu letuška, která tvrdila, že se kvůli hlasitým projevům zvířete nemůže pořádně vyspat. Cocovy hlasové schopnosti přišli dokonce posoudit policisté a jeden soudce. Zaznamenali, že Coco zpíval 23krát za 26 minut.