Podle španělského vyšetřovatele Josého de la Mata, který vyšetřuje aktivity ruské zločinecké sítě ve Španělsku, je zatykač podložen „velmi závažnými důkazy". Jedním z hledaných je Vladislav Reznik, bývalý první místopředseda bankovního výboru dolní komory ruského parlamentu a člen nejvyššího vedení hlavní vládní strany Jednotné Rusko. Některá ruská média ho označují za hlavního ruského parlamentního lobbistu. Zatykač byl vydán i na jeho manželku Dianu Gindinovou.

Další osobou na zatykači je podle španělského listu Nikolaj Aulov, vysoký úředník ruského ministerstva vnitra. Jeho prostřednictvím podle španělských vyšetřovatelů pronikala ruská mafie do nejvyšších pater státní moci a blokovala stíhání zločinců. Mezinárodní zatykač byl vydán i na Igora Sobolevského, bývalého zástupce ředitele ruského Vyšetřovacího výboru, který je ruskou obdobou americké FBI.

Španělský list napsal, že styky s ruskou mafií udržovali i někteří bývalí ministři ruské vlády. Uvádí například jméno Anatolije Serďukova, který v letech 2007–2012 vykonával funkci ministra obrany. Do mafiánských sítí je údajně zapleten i Leonid Rejman, který byl v letech 2004–2008 ministrem spojů a poté Putinovým poradcem, nebo Dmitrij Kozak, bývalý ministr pro místní rozvoj.