Žena z Kanady si řekla, že bude vytvářet unikátní šperky. Nakonec se jí to vyplnilo a teď se díky své práci těší úspěchu na sociálních sítích. Její náhrdelník je vytvořen z replik perel, které vyrobila z lidského spermatu.
Sperma a jíl
Portál Vice píše, že Boothová začala podnikat se šperky v roce 2021. Bizarní nápad navrhl muž, který ji sledoval na sociálních sítích. Ona na něj kývla. Prvním zákazníkem byl její manžel Jesse Millin, na kterém si výrobu šperku vyzkoušela. Experimenty s lidskou tekutinou a jílem byly nakonec úspěšné. Následně přidala video na Tik Tok. To se stalo okamžitě virálním.
Její zákazníci pochází většinou z BDSM komunity a výrobky přímo milují. Portál Unilad doplňuje, že jeden z jejích zákazníků se jí svěřil s tím, že náhrdelník je něco jako „malé tajemství“, který mají se svým partnerem. Jiná zákaznice prozradila, že šperk sloužil jako způsob, jak si s partnerem připomněla sexuální život ještě před narození dítěte. Jiní zákazníci přiznali, že jim perly slouží na památku vasektomie. Najdou se ale samozřejmě i tací, které výtvory kanadské šperkařky pobuřují.
Vzorky spermatu lidé nadvakrát zabalí a pošlou šperkařce Boothové poštou, což je v Kanadě a Spojených státech amerických legální. Ona jim poté výtvor pošle nazpátek.
Zároveň není sama, kdo se netradiční výrobě věnuje. Další, kdo využívá sperma na tvorbu šperků, je například Victoria Rudkin. „Je to velmi úzce vymezená část našeho podnikání a stále k tomu dostáváme spoustu negativní zpětné vazby, což je smutné, protože jsme zjistili, že důvody pro šperky se spermatem jsou obvykle docela emotivní," řekla a dodala, že si lidé často přejí šperk na oslavu své plodnosti a lásky k tomu druhému.
Šperky z popelu, vlasů nebo krve
Boothová navíc kromě spermatu pro výrobu šperků používá i další neobvyklé materiály. Pracuje také s mateřským mlékem, kožešinami, prameny vlasů a dokonce zpopelněnými ostatky lidí. V blízké době chce také tvořit z krve.
I další kreativní šperkaři používají k výrobě materiály, které byste u náušnic či náhrdelníků pravděpodobně nečekali. Server DW informuje, že například návrhářka Miriam Arentz vyrábí své perlové náušnice z betonu, návrhář Jeremy May zase formuje prsteny a přívěsky z oblíbených knížek. Prodávají se však i šperky ze dřeva, s mechem či z řetězu na jízdní kolo.