Během pandemie se mezi lidmi rozšířil nový trend aukcí s populárními kulturními memorabiliemi. Tyto sběratelské předměty se draží za neuvěřitelné ceny. Největší zájem je hlavně o komiksy a karty Pokémonů. Za desítky milionů korun se na texaské dražbě prodala právě strana 25 z komiksu Marvel Comics‘ Secret Wars No. 8 s Peterem Parkerem v černém obleku.

Vyvolávací cena stránky byla v přepočtu sedm milionů korun a během chvíle prosvištěla až na hranici sedmdesáti milionů. Rekordní dražba přišla hned první den čtyřdenního komiksového eventu, který organizovala společnost Heritage Auctions.

Na tyto kousky se někteří lidé dívají jako na určitý druh umění. „Sběratelé si tímto kupují nostalgii, a proto místo toho, aby si pořídili třeba nějaké moderní umění, jdou právě do komiksů,“ sdělil viceprezident organizující společnosti Joe Maddalena.

Předchozí rekord za prodanou stránku z komiksu držel Hulk z roku 1974 za 14 milionů korun. Stránka obsahovala vtip o prvním objevení Wolverina.

Ve čtvrtek se také prodala jedna z mála dochovaných kopií debutu Supermana. Dílo Action Comics No. 1 si kupec odnesl v přepočtu za 67,9 milionů korun. Komiks se tím zařadil mezi nejdražší knihy, které kdy byly vydraženy.

Prodaná strana komiksu se Spider-Manem je podle Maddaleny jediná svého druhu. „Byl to jeden z těch momentů v celém vesmíru kolem Spider-Mana, který vyprávěl o důležitém momentu jeho příběhu, který naznačuje, že se později přemění ve Venoma. Je to naprosto úžasné,“ dodal Maddalena.

Na prodaném díle je možné vidět superhrdinu poprvé s oblekem mimozemského symbionta, což je černá hmota, která svému hostiteli způsobuje změny v psychice i osobnosti. Filmoví diváci znají Venoma poprvé právě ze Spider-Mana 3 z roku 2007, kde si roli hrdiny zahrál Tobby Maguire. Symbiont byl ovšem u fanoušků natolik oblíbený, že mu v roce 2018 společnost Marvel věnovala celý film a o tři roky později i druhé pokračování.