Vyhlášené sankce jsou další reakcí na napětí na Korejském poloostrově a mají pomoci vyvinout tlak na KLDR, aby ustoupila od svého jaderného programu. Informuje o tom agentura Reuters. 

"Jde o součást naší strategie izolovat Severní Koreu a dosáhnout hlavního cíle, jímž je mír na Korejském poloostrově, zbaveném jaderných zbraní,"uvedl americký ministr financí Steven Mnuchin. 

Akce Spojených států navazuje na ekonomické sankce, které vůči KLDR vyhlásila po posledním testu jaderných zbraní jednohlasně OSN. Spojené státy se zaměřily na severokorejskou banku pro zahraniční obchod a na ústřední banku KLDR. Podle Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí prováděla severokorejská banka pro zahraniční obchod transakce v zájmu severokorejského programu rozvoje zbraní.

Nové sankce přišly v týž den, kdy prezident Donald Trump obvinil severokorejsk režim z mučení amerického studenta, přičemž ignoroval naléhavé prosby z různých stran, aby zmírnil svou protikorejskou rétoriku.

Generála Joe Dunford, předseda sboru náčelníků štábů, nicméně před americkým Kongresem  prohlásil, že konfrontace se Severní Koreou je zatím stále víc politická než vojenská.