"To je poslední den vašeho týrání a první den vaší svobody," řekl podle uvedeného serveru devětapadesátiletý Simon činčilám, když procházel kolem jejich klecí už jako jejich majitel.

Impuls k tomuto nákupu dala skupina na ochranu práv zvířat PETA, která na této farmě údajně zaznamenala týrání zvířat.

Simon za kožešinovou farmu zaplatil 50.000 dolarů (téměř 1,1 milionu korun) a navíc daroval dalších 100.000 dolarů (více než dva miliony korun) společnosti v San Diegu, která se o těchto 425 činčil nyní postará. Zvířata budou nakonec nabídnuta k prodeji jako domácí mazlíčci, jedna činčila za 25 dolarů (asi 525 korun).

Simonovi, který je režisérem a filmovým producentem, v roce 2012 diagnosti­kovali rakovinu. Již dlouho je filantropem a zvláště se zasazuje o pomoc v projektech, ve kterých jde o děti nebo o zvířata.

Například v červnu v Indii zachránil slona Sundera, kterého jeho vlastníci bili a nechávali ho hladovět. Ještě dříve finanční pomocí zlepšil život medvědům z amerického státu Georgia. „Rád pomáhám zvířatům. Pokud se mě někdo ptá, zda má smysl takto investovat peníze, říkám, že to jsou mé peníze a nakládám s nimi, jak chci já. Je to nákladný koníček, který si dopřávám na konci svého života," řekl podle thestar.com mecenáš.