Podle Blicu několik policejních sborů z celého světa označilo Thaciho jako vůdce „skupiny Drenica", zatímco on sám je podezřelý z válečných zločinů a obchodu s lidskými orgány podle zprávy Rady Evropy. „Kromě bratrů Ramushe a Dauta Haradinajových, vůdců Metochijské skupiny, je nejvýznamnějším představitelem organizovaného zločinu v této jižní srbské provinci," píše Blic.

S odvoláním na zprávu Bezpečnostní informační agentury Srbska (BIA) deník tvrdí, že skupina Drenica ovládá 10 až 15 procent všech černých obchodů v Kosovu a Metochiji, které zahrnují pašování zbraní, odcizených vozidel, pohonných hmot, cigaret a prostituce. To samé bylo uvedeno ve zprávě německé zpravodajské agentury BND, jehož obsah byl publikován WikiLeaks.

Jak popisuje deník, skupina Drenica měla být v kontaktu s největšími mafiánskými skupinami v Albánii, České republice, Bulharsku a Makedonii. Podle zprávy vypracované pro Radu Evropy byl Thaci v čele skupiny odpovědné za pašování zbraní, drog a lidských orgánů ve východní Evropě.

„Thaciho sestra se provdala za Bajrushe Sejdia, který si říká Milano a který je jedním z vůdců celé albánské mafie" popsal Blic. S odkazem na informace tajných služeb list zmiňuje také Thaciho spolupracovníky v trestné činnosti s tím, že „Němci měli informaci, že Thaci najímal profesionálního zabijáka Afrima, známého jako Bekimi".

Blic také poukazuje na to, že podle BND skupina Drenica udržovala kontakty s teroristy a gangstery z Čečenska. „Také je známo, že Thaci se zúčastnil jednání s Usámou bin Ládinem v Albánii. Tehdejší vůdce Al-Káidy byl v Albánii jako host bývalého prezidenta Saliho Berishy. Po schůzce al-Káida vytvořila v Albánii a jižním Srbsku několik svých poboček,"píše deník.