Vše vzniklo kvůli restrikcím souvisejícím s koronavirovou pandemii. „Australský farmář Ben Jackson se stejně jako mnoho dalších nemohl rozloučit s milovanou osobou. Zatímco on žije v Novém Jižním Walesu, jeho teta Debby nedávno prohrála svůj dva roky trvající boj s rakovinou v asi 400 kilometrů vzdáleném Queenslandu. A současná omezení Jacksonovi zabránila vycestovat do města Brisbane, kde by se zúčastnil tetina pohřbu," píše BBC.

Zdroj: Youtube

Farmáře Jacksona proto napadla netradiční myšlenka, jak dát své tetě do nebe poslední sbohem. A k jejímu uskutečnění využil své obří stádo ovcí, čítající stovky až tisíce kusů. „Aby vyjádřil svoji lásku k zesnulé tetě, využil k tomu ovce a pastviny. Na plochu rozložil obilí ve tvaru obřího srdce. Nepovedlo se mu to sice napoprvé, po několika pokusech byl ale obrazec připraven, a tak nechal k obilí proudit ovce. Zvířata pak zaplnila připravený tvar," zmiňuje BBC.

Titulní snímek alba Nevermind od skupiny Nirvana s nahým Spencerem Eldenem. Elden nyní kapelu za zveřejnění tohoto snímku žaluje.
Nahé dítě z legendárního obalu desky Nirvany žaluje kapelu. Kvůli pornografii

Dechberoucí podívanou natočil farmář s pomocí dronu z výšky. Na videu ovce, které vypadají jen jako malé bílé čárky, postupně vytvoří bílé srdce. „Neměl jsem šanci vypravit se za tetou a rozloučit se, ani jít na její pohřeb. Cítil jsem beznaděj, nevěděl jsem, co budu dělat. Ale pak jsem se rozhodl vytvořit obří srdce na zemi, které ovšem se vší vážností bledne při tom, jak velké bylo srdce mojí tety," řekl Jackson stanici BBC.

Video sdílel na internetu a okamžitě se stalo hitem. Snímek rovněž zaslal příbuzným a ti jej pustili přímo na pohřbu. „Teta by byla hrdá, kdyby viděla, kolik lidí se při pohledu na srdce, které jsem vytvořil pro ni, usmívá a má z něj radost. Je to prostě láska a láska je úžasná," řekl Jackson BBC.

Farmář Ben Jackson už v minulosti vytvořil na zemi obrazce s pomocí stáda ovcí. Jeho teta byla vždy velkým fanouškem této tvorby.