Newyorský list se ve své informaci opíral o prohlášení prezidentova bezpečnostního poradce Johna Boltona, který při víkendové návštěvě Izraele řekl, že odchod amerických vojáků ze Sýrie je podmíněn poražením zbytků IS a tureckými bezpečnostními zárukami poskytnutými Kurdům. List toto prohlášení označil za první veřejné potvrzení toho, že proces stahování vojáků byl zpomalen.

Bombardér spojenců nad územím Sýrie
Ze Sýrie se stáhneme až po porážce zbytku IS, prohlásil prezidentův poradce Bolt

"Upadající New York Times vědomě napsaly velmi nepřesnou zprávu o mých záměrech v Sýrii," napsal dnes prezident na Twitteru s tím, že na jeho dřívějších prohlášeních se nic nemění. "Budeme (Sýrii) opouštět náležitým tempem a zároveň budeme pokračovat v boji s IS a budeme dělat všechno ostatní, co je moudré a nezbytné," konstatoval Trump.

Americký prezident v prosinci oznámil, že američtí vojáci působící v Sýrii budou staženi, neboť Islámský stát byl poražen. K odchodu amerických vojáků, kterých v Sýrii působí asi dva tisíce, Trump neposkytl žádný harmonogram.

Jeho oznámení překvapilo řadu vysokých činitelů ve Washingtonu i americké spojence a přispělo k rozhodnutí Jamese Mattise rezignovat na post amerického ministra obrany.

Donald Trump
Trumpovi se nelíbí, že ho média nechválí. Kdokoli jiný už by byl hrdinou, říká