Další startovací okno by se mělo otevřít v neděli ve tři hodiny a třicet jedna minut (v 8:31 středoevropského času), kdy budou povětrnostní podmínky pro start příznivé ze 60 procent, uvedla NASA. Hlavním cílem bezpilotní sondy je odhalit tajemství koróny, neobvyklé a řídké plynné horní vrstvy sluneční atmosféry. Tato vrstva je nejenom asi třistakrát žhavější než povrch Slunce, ale také vymršťuje silné plazma a energetické částice, schopné vyvolat geomagnetické vesmírné bouře a způsobit na Zemi katastrofu narušením energetické sítě. Těmto solárním erupcím zatím rozumíme jen málo, nicméně v sobě skrývají moc vyhladit miliony lidí.

Podle šéfa managementu NASA pro vesmírné cesty představuje projekt vypuštění sluneční sondy v hodnotě 1,5 miliardy dolarů jeden z nejdůležitějších strategických úkolů, jakým se kdy NASA zabývala.

Sonda má proniknout k Slunci blíž než jakékoli jiné těleso v historii, proto je chráněna vysoce výkonným tepelným štítem o tloušťce 11,43 centimetru. Ten by měl zajistit, že sonda přežije svůj vstup do rozžhavené sluneční atmosféry. Konstruován je proto tak, aby odolal záření, které odpovídá přibližně pětisetnásobku slunečního záření na Zemi.

Dokonce i v oblasti, kde mohou teploty dosahovat víc než milion stupňů Fahrenheita, by se měl štít podle předpokladů zahřát jen na zhruba 2500 stupňů Fahrenheita (1371 stupňů Celsia). Půjde-li pak vše tak, jak má, uvnitř kosmické lodi by mělo zůstat jen 85 stupňů Fahrenheita.