Tropický tajfun zasáhl v sobotu východní oblasti Visayas a Bicol. „Vítr nebyl silný, ale způsobilo to záplavy a sesuvy půdy,“ uvedl mluvčí filipínské agentury pro katastrofy Edgar Posadas s tím, že mezi obětmi, které byly potvrzeny v neděli ráno, je i tříletý chlapec.

Počet obětí však může vzrůst, jelikož záchranné a pátrací operace stále pokračují. Místní média informovala, že v důsledku povodní a sesuvů půdy jsou stále pohřešovány desítky lidí. Regionální pobočka úřadu pro katastrofy uvedla, že pracuje na potvrzení úmrtí 38 lidí v regionu Bicol, který se nachází na jihu hlavního ostrova Luzon.

Tisíce lidí uvízly na cestě

Tisíce cestujících uvízly v přístavech, na letištích a autobusových terminálech. Mezi jednotlivými ostrovy byly totiž zrušeny desítky spojů.Tropická deprese, která se mezitím snížila na oblast nízkého tlaku, opustila Filipíny v neděli odpoledne.

Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tropických tajfunů. V polovině září Filipíny zpustošil supertajfun Mangkhut, který si vyžádal více než 150 mrtvých. Čtyři miliony lidí pak před řáděním živlu musely utéct ze svých domovů.