„Podle našeho vyšetřování na místě činu máme tři oběti a jednu další osobu ve vážném stavu v místní nemocnici. Podezřelý z této aktivní střelby rovněž zemřel. Jakmile to bude možné, poskytneme přesné informace,“ napsala policie na síti X.

Pohotovost a výzva studentům i učitelům, aby se ukryli, platila celkem 40 minut. Útočník začal střílet ve čtvrtém patře budovy, kde se vyučují ekonomické předměty. Střelec prošel několik pater, než ho při přestřelce před budovou zabili dva členové školní ostrahy, píše AP.

V pátek do Las Vegas přijede americký prezident Joe Biden, který měl už před incidentem do oblasti naplánovanou cestu, píše stanice Fox s odkazem na Bílý dům.

Střelba v americké Filadelfii
Muž v americké Filadelfii zastřelil pět lidí. Oběti si zřejmě vybíral náhodně

„Jen v letošním roce zažila naše země více než 600 případů masové střelby a přibližně 40 tisíc úmrtí v důsledku násilí páchaného střelnými zbraněmi. To není normální a nikdy nesmíme dopustit, aby se to stalo normálním,“ uvedl Biden. Masová střelba je taková, při níž zemřou čtyři lidé nebo více.

Tisíce studentů

Nevadská univerzita zveřejnila ve středu v 11:54 místního času (20:54 SEČ) online výstrahu, že se v areálu střílí a že nejde o test; zároveň vyzvala k útěku nebo k vyhledání bezpečného úkrytu. Na zdejší univerzitě je zapsáno přes 30 tisíc studentů, uvedla agentura AP.

Las Vegas se 1. října 2017 stalo dějištěm nejkrvavější hromadné střelby v moderních dějinách Spojených států, když útočník v kasinu Mandalay Bay zabil 58 lidí a stovky dalších zranil.