Policisté z kalifornského města San Bruno dorazili na místo činu ve 12:48 tamního času. Před budovou sídla společnosti YouTube, která provozuje největší světový videoportál, nalezli osobu zasaženou kulkou a o pár minut později objevili tělo útočnice, jež se podle všeho sama zastřelila. Žena byla identifikována jako Nasim Aghdamová, Kaliforňanka íránského původu. 

Průhledné batohy na střední škole v Parklandu
Průhledné batohy kvůli bezpečnosti? Studenti nařízení kritizují

Šlo o blogerku často sdílející videa na YouTube. V jednom z nich kritizovala portál za to, že ji diskriminuje a pokouší se její příspěvky cenzurovat. "Na YouTube neexistuje rovnost. Dovolí, aby vašemu kanálu rostla sledovanost, jen když chtějí," napsala Aghdamová na své webové stránky v reakci na snahu YouTube zamezit šíření jejích videoblogů. V nich mimo jiné propagovala veganství nebo nošení dlouhých šatů.

Po úterním masakru zmizely profily Aghdamové ze sociálních sítí Facebook a Instagram. Společnost YouTube jí rovněž zrušila účet.

Podle šéfa policie v San Brunu Eda Barberiniho zaútočila žena v prostoru atria, kde se nachází podniková restaurace. Vybrala si dobu, kdy mají zaměstnanci obědovou pauzu. V areálu postřelila tři lidi, čtvrtý si způsobil zranění kotníku, když z budovy utíkal.

Televize ABC uvádí, že jedním z postřelených má být přítel Aghdamové. Spekuluje se tudíž, že důvodem mohly být i vztahové problémy. CNN zmiňuje jako další možný motiv domácí násilí.

Zdroj: Youtube

Záběry v amerických médiích ukázaly desítky policejních vozů a evakuovaných lidí. Sanitky odvezly do nemocnice muže v kritickém stavu (36) a dvě ženy, jednu vážně zraněnou (32) a druhou s lehčími zraněními (27). Doktor Andre Campbell ze sanfranciské nemocnice oznámil, že všichni tři pacienti jsou při vědomí a zatím nepotřebují operaci. Jsou prý ale v šoku.

Jeden ze zaměstnanců, Todd Sherman, na Twitteru informoval, že lidé ze sídla YouTube zděšeně prchali.

Jiný zaměstnanec uvedl, že poté, co v budově uslyšel střelbu, zabarikádoval se u sebe v kanceláři. Následně byl evakuován.