Střelba se odehrála v nákupním centru ve městě Allen, které leží asi 40 kilometrů severovýchodně od Dallasu. Muž zde vystoupil z auta a začal pálit na kolemjdoucí. „Šel po chodníku…a střílel ze zbraně,“ řekl televizní stanici WFAA TV jeden ze svědků střelby o útočníkovi, který palbu spustil před 15:40 místního času (22:40 SELČ).

Podle svědků střelec vypálil nejméně několik desítek ran, než ho „zneškodnil“ policista, který byl na místě původně kvůli jinému případu. Totožnost útočníka policie nezveřejnila.

Wilson Garcia, který při masakru v Texasu přišel o manželku i syna
Prosili o ticho, začal ale masakr. Muž popsal, jak mu soused zavraždil rodinu

Neupřesnila ani identitu obětí. Svědci ale agentuře AP řekli, že mezi nimi jsou i děti. Na místě po střelbě zůstalo sedm mrtvých, včetně střelce. Devět zraněných záchranáři převezli do nemocnic, dva z nich ale posléze lékaři prohlásili za mrtvé. Nemocnice v oblasti Dallasu sdělily, že ošetřují lidi ve věku od pěti do 61 let.

„Jen o pár minut dříve jsme vešli dovnitř, když jsme uslyšeli hlasité praskání,“ řekla AP jedna z nakupujících Mary Ann Greeneová. „Zeptala jsem se: 'Byla to střelba?'“ popsala také. Zaměstnanci obchodu, v němž zrovna s manželem byla, okamžitě stáhli bezpečnostní roletu a všechny zákazníky vzali do zadní části prostoru, kde vyčkali příjezdu policie.

Na záběrech z místa činu bylo vidět lidi, kteří za zvuků střelby prchají z obchodního centra, i několik těl přikrytých bílými prostěradly.

Texaský guvernér Greg Abbott, který je proti zákonům, které by omezily držení střelných zbraní, střelbu označil za „nevýslovnou tragédii“ a místním úřadům nabídl veškerou pomoc, kterou budou potřebovat. O situaci je informován i americký prezident Joe Biden.

Allen leží na předměstí Dallasu a má přes 100 tisíc obyvatel.

Střelba v americkém Texasu si vyžádala životy pěti lidí
Zabil pět sousedů včetně malého chlapce. Pátrání po střelci z Texasu pokračuje

Agentura Reuters uvedla, že případy masové střelby se v USA staly běžnými. Jen od začátku letošního roku jich bylo 199, což je nejvíce za stejné období od roku 2016. Nezisková organizace Gun Violence Archive, na jejíž čísla se agentura odvolává, masovou střelbu definuje jako takovou, při níž utrpí zranění, nebo přijdou o život nejméně čtyři lidé, nepočítaje v to střelce.