Střelba ve Filadelfii se odehrála kolem 20:30 místního času (v úterý kolem 2:30 SELČ) na několika ulicích ve čtvrti Kingsessing nedaleko centra města. Zasahující policisté pak v oblasti pronásledovali podezřelého, který pokračoval ve střelbě, než se vzdal.

„Jediné, co zatím víme, je, že se tento člověk rozhodl opustit svůj domov a začít cílit na jednotlivce,“ uvedla policie, podle níž měl muž neprůstřelnou vestu, několik zásobníků, útočnou pušku typu AR a pistoli.

Při střelbě v americkém městě Baltimore zemřel blíže neupřesněný počet lidí. Na místě jsou i desítky raněných. Ilustrační snímek
Při střelbě v Marylandu zemřeli nejméně dva lidé. Třicet dalších je zraněných

Všichni zastřelení byli muži. Zranění utrpěli dva chlapci staří dva roky a 13 let, jejich stav je stabilizovaný. Americká média dnes ráno informovala o čtyřech obětech, páté tělo však policisté objevili v domě v téže čtvrti a na základě prvotních důkazů mají důvod se domnívat, že jde o oběť téhož incidentu, píše web stanice CNN.

Střelba v texaském Fort Worth

Ve Fort Worth v pondělí krátce před půlnocí (dnes ráno SELČ) zatím neznámý počet útočníků zahájil střelbu na parkovišti ve čtvrti Como. Policejní seržant Jason Spencer novinářům popsal, že na parkovišti bylo shromážděné velké množství lidí, jelikož nedlouho předtím skončil každoroční festival ComoFest. V souvislosti se střelbou v Texasu zatím policie nikoho nezatkla.

Soud v USA rozhodl, že univerzity nemají zvýhodňovat menšiny - Ilustrační foto
Konec diskriminace. Soud v USA rozhodl, že univerzity nemají zvýhodňovat menšiny

Jen od začátku letošního roku se v USA odehrálo 339 případů masové střelby. Nezisková organizace Gun Violence Archive, která statistiku vede, masovou střelbu definuje jako takovou, při níž utrpí zranění nebo přijdou o život nejméně čtyři lidé, nepočítaje v to střelce.