K útoku došlo v průchodu před slavnou restaurací Figlmüller krátce před půl druhou odpoledne. Útočník, který čekal venku, nejprve zasáhl oba muže několika střelami do hlavy a následně z místa ujel černým mercedesem.

Informace o jeho dalším osudu se různí. Podle některých rakouských médií ho již rakouská policie zadržela, podle jiných je však stále na útěku.

Podgorický deník Vijesti uvedl, že mrtvým je člen obávaného kavačského klanu Vladimir Roganović, přezdívaný černohorský Corleone. Z kriminálního prostředí je dobře známý i druhý muž, Stefan Vilotijević. Roganović si údajně až do 7. prosince odpykával v černohorské Podgorici trest, tuto středu ale odjel z Černé Hory do zahraničí.

Krvavý likvidační konflikt

Jeho smrt pravděpodobně souvisí s krvavým likvidačním konfliktem, který již delší dobu zuří mezi kavačským a konkurenčním škaljarským klanem. Až do roku 2016 oba gangy spolupracovaly při pašování drog, pak ale mezi oběma organizacemi vypukla válka. A to proto, že si vzájemně přebraly zásilku kokainu v hodnotě přibližně 200 tisíc eur (asi pět milionů korun).

Od té doby připravil konflikt o život desítky lidí. Jen v roce 2016 bylo při vypořádávání účtů mezi oběma klany během jediného měsíce zabito osm osob. Čtyři další lidé utrpěli těžká zranění.