V pondělí o tom informovala americká média. Piro několik měsíců vyslýchal i bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna, dopadeného v roce 2003.

Na letišti ve Fort Lauderdale na Floridě střílel do lidí šestadvacetiletý veterán z války v Iráku Esteban Santiago. Dnes stane před soudem, který rozhodne o dalších termínech soudního řízení a zjistí, zda má Santiago advokáta. V případě usvědčení muži hrozí trest smrti.

Čtěte také: Střelec na floridském letišti zabil pět lidí, policie ho zatkla

Santiago je z Aljašky, odkud přiletěl na Floridu se zbraní v zavazadle. Když vystoupil z letadla a vyzvedl si zavazadlo, na toaletě si zbraň připravil a pak začal střílet do lidí. K činu, při němž bylo i šest lidí zraněno, se přiznal. Muž také řekl, že se před několika měsíci na Aljašce přihlásil FBI a řekl, že slyší hlasy, které ho nabádají připojit se k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Byl kvůli tomu hospitalizován a jeho stav posuzovali lékaři.

Agent Piro spadá pod miamský úřad FBI a byl povolán, aby Santiaga vyslechl. Když před lety vyslýchal Saddáma Husajna, který byl v roce 2006 odsouzen a oběšen, podléhal přímo tehdejšímu prezidentovi Georgi Bushovi mladšímu. Piro pochází z Bejrútu, ovládá arabštinu a asyrštinu.

Nepřehlédněte: Střelec na floridském letišti obviněn, může dostat trest smrti