Policie oznámila, že Sarkar ženu zabil v Brooklyn Parku nedaleko Minneapolisu a pak autem urazil 3200 kilometrů, aby se dostal do Kalifornie. Podle policie chtěl kromě manželky zastřelit i dva profesory. V Sarkarově minnesotském bytě se totiž našel seznam osob, které chtěl zabít. Po zastřelení jednoho z profesorů, Williama Kluga, obrátil Sarkar zbraň proti sobě.

Lidé z Durgapuru ve státě Bangla si na Sarkara pamatují jako na pilného studenta. Po střední škole tam studoval ještě dva roky a pak pokračoval na technické škole v Kháragpuru. "Mainak byl dobrý student, ve škole se choval velmi slušně, od jeho odjezdu do USA jsme ale neměli kontakt," řekl podle agentuřy AP jeden z bývalých spolužáků.

"Ve škole se choval normálně, ta střelba byla pro nás šok, neumím si představit, že by byl Mainak s něčím takovým spojen," poznamenal jeden bývalý Sarkarův učitel. Další učitelé si pak vzpomněli, že se Sarkar nezúčastnil školního srazu v roce 2014. S bývalými spolužáky podle nich neudržoval kontakty ani přes internet.

V Indii Sarkar získal v roce 2000 diplom z leteckého inženýrství a pak odjel do USA. Podle svého profilu na síti LinkedIn studoval na Stanfordově univerzitě v Kalifornii, kde získal magisterský diplom. Na Kalifornské univerzitě nastoupil na doktorandské studium a titul tam získal roku 2013.

Sousedka, která bydlela poblíž domu jeho rodiny v Durgapuru, řekla, že jeho rodiče o synovi neměli od roku 2000 žádné zprávy. "Neudržoval s nimi žádný kontakt, rodiče to velmi trápilo," řekla. Rodiče před několika lety zemřeli a sestra se odstěhovala do Kalkaty.