Zástupce šerifa Kevin McMahill řekl na tiskové konferenci, že střelec umístil jednu kameru do kukátka svého hotelového pokoje, kde se před útokem ubytoval. Další dvě instaloval do chodby. Činil tak dle policie proto, aby mohl lépe sledovat příchod zásahové jednotky. Jedna z těchto kamer byla v jídelním vozíku,  informuje BBC. Ještě před příchodem policie spáchal útočník sebevraždu.

Stephen Paddock. Nedatované foto poskytl jeho bratr Eric Paddock.
Útočník z Las Vegas měl doma 19 zbraní, výbušniny a tisíce kusů munice

Zbraňový arzenál Paddock pořídil v několika amerických státech, konkrétně šlo o Nevadu, Utah, Kalifornii a Texas a šlo o pušky, pistole a brokovnice. Žádná ze zbraní nebyla vyrobena podomácku. Střelec měl u sebe podle agentury AP také dvě zařízení, která umožňují upravit poloautomatickou zbraň na plně automatickou zajišťující rychlejší střelbu. Útočník pálil do lidí v sériích po dobu devíti až jedenácti minut.

„Ten člověk byl přemýšlivý. Zjevně přemýšlivý, protože měl takovou zásobu zbraní a takové množství zbraní v tom pokoji,“ řekl podle BBC místní šerif Joseph Lombardo. „Bylo to důkladně promyšlené a jsem si jistý, že předem pečlivě posoudil všechno, co následně udělal,“ dodal. Motiv Paddockova činu však policii stále není znám.

Záběry střelby na koncertě v Las Vegas:

Zdroj: Youtube

Podle bratra útočníka byl Stephen milionářem, který své jmění vydělal investicemi do nemovitostí. Údajně se vášnivě věnoval hazardním hrám. Agentura AP uvedla, že Paddock několik dní před incidentem poslal na Filipíny sto tisíc dolarů (asi 2,2 milionu korun) a v uplynulých dnech nahlásil asi deset herních transakcí v hodnotě deset tisíc dolarů (asi 220 tisíc korun) a více.

Stephen Paddock, útočník, který zabil přes padesát lidí
Masový vrah z Las Vegas: střelec, který jednal na vlastní pěst

Na Filipínách se v úterý nacházela útočníkova přítelkyně Marilou Danleyová, která se v doprovodu agentů Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) přesouvá k výslechu do Spojených států.

Do médií unikly fotky z hnízda střelce

Americký prezident Donald Trump se nechal slyšet, že střelec musel být „chorý a vyšinutý muž“. Připustil také, že by časem mohla nastat debata o zákonech regulujících držení střelných zbraní. V současnosti se ale naopak v Kongresu připravuje zákon, který má omezení prodeje nebo držení zbraní zmírnit.

Prezident však na Twitteru ocenil práci policistů v Las Vegas a prohlásil, že je "zázrak", jak rychle se jim podařilo "vyšinutého střelce" najít.

Střelecký útok v Las Vegas.
Nebývalý teror v Las Vegas. Útočník zastřelil přes 50 lidí